System wkładek
kominowych EWKJ

Opis i budowa

Schemat komina
w systemie EWKJ

Schemat komina w systemie EWKJ

Przeznaczony jest do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych opalanych gazem lub olejem opałowym, a także do współpracy z kotłami i paleniskami na paliwa stałe (wówczas elementy systemu wykonane są z blachy kwasoodpornej grubości 0,8 mm -1,0 mm). Montowany jest w istniejących ceramicznych przewodach spalinowych. System kominowy EWKJ składa się z gotowego zestawu jednościennych elementów od rury prostej, aż po trójnik, wyczystkę i miseczkę.

Poszczególne elementy łączone są kielichowe Posiadają rowki usztywniające, które jednocześnie są blokadą przy nakładaniu następnego elementu. Połączenie jest trwałe i szczelne. Trójnik, wyczystka i miseczka są wkładane od dołu przez otwór wykonany w istniejącym kominie ceramicznym a następnie połączone z wkładanymi od góry rurami. System zamknięty jest od góry elementem (EZM) kompensującym rozszerzalność liniową.

Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości stali kwasoodpornej (1.4404 wg DIN) o gładkiej powierzchni. Spoiny wszystkich elementów wykonane techniką plazmową w osłonie gazowej zapewniają ich wieloletnią żywotność.

Elementy systemu mogą być wykonane w wersji okrągłej jak i owalnej.

Wymiary elementów w wersji owalnej (oprócz przekroju poprzecznego)
odpowiadają elementom okrągłym.